Interstudent 2021 – poszukiwany najlepszy student zagraniczny w Polsce

Jednym z najważniejszych priorytetów strategii rozwoju Politechniki Łódzkiej jest internacjonalizacja. W ciągu ostatnich lat PŁ kładła duży nacisk na promocję oferty edukacyjnej uczelni za granicą, m. in. przyciągając studentów zagranicznych na pełen okres studiów. Jak pokazała rekrutacja na semestr zimowy 20/21, nawet pandemia nie pokrzyżowała tych planów. Nadszedł czas, żeby nagrodzić najlepszego studenta zagranicznego, którym może się okazać student Politechniki Łódzkiej!

Już po raz XI Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce iNTERSTUDENT 2021, w którym nagradza najlepszych zagranicznych studentów zdobywających wykształcenie na polskich uczelniach. Jak co roku są poszukiwani ludzie ambitni, dobrzy studenci, ale przede wszystkim aktywni, zaangażowani, budujące mosty między kulturami.

W tym roku zadanie jest szczególne: chcemy pokazać zagranicznych studentów, którzy mimo obaw i utrudnień wynikających z epidemii pozostali w naszym kraju. Studiują, działają społecznie, angażują się w życie swoich społeczności. Są przykładem dla kolegów i ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach.

W związku z powyższym zachęcamy do zgłaszania się kandydatów - zagranicznych studentów naszej uczelni ze wszystkich stopni studiów, wszystkich kierunków i krajów. Czekamy na kandydatury młodych ludzi, którzy nie tylko dobrze radzą sobie na studiach, ale też wykazują „ponadnormatywne” zaangażowanie społeczne, naukowe, sportowe.

Zgłoszenia należy sporządzić według załączonego dokumentu do dn. 19 stycznia br. i przesłać w formie elektronicznej do Sekcji Mobilności Studenckiej CWM PŁ na adres: foreignstudents@info.p.lodz.pl. Wszelkie pytania prosimy kierować telefonicznie -  +48 42 638 38 63 / 64 / 78.

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie.

Źródło - http://studyinpoland.pl/interstudent/2020/en/