Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej, program RISE worldwide

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza doktorantów, pracowników naukowych oraz jednostki badawcze z całego świata zainteresowanych współpracą z praktykantami z Niemiec do udziału w kolejnej edycji programu RISE worldwide (Research Internships in Science and Engineering).

W ramach programu RISE jednostki badawcze, a także indywidualni pracownicy naukowi i doktoranci mogą ubiegać się o przyjęcie na praktyki studentów niemieckich uczelni.

W projekcie biorą udział studenci następujących dziedzin:
- biologia
- chemia
- fizyka
- nauki o Ziemi
- inżynieria
- informatyka

oraz pokrewnych kierunków.

Praktykanci otrzymują stypendium DAAD na pokrycie kosztów utrzymania i podróży.

Oferty praktyk na miesiące letnie 2021 można składać online od 1 września do 15 października 2020 r. Szczegółowe informacje w języku angielskim znajdą Państwo w załączeniu oraz na stronie internetowej: www.daad.de/rise-worldwide.

W przypadku pytań lub niejasności prosimy o kontakt w języku angielskim lub niemieckim bezpośrednio pod adresem: rise-ww@daad.de.