Dzięki przyznanym funduszom w wysokości ponad 232 tys. euro możliwa będzie realizacja dwustronnych mobilności z uczelniami partnerskimi w 18 krajach. W projekcie znalazły się uczelnie z takich państw, jak: Albania, Bangladesz, Brazylia, Butan, Czarnogóra, Gruzja, Honduras, Indie, Iran, Izrael, Kanada, Kazachstan, Kosowo, Singapur, Salwador, RPA, Ukraina oraz Uzbekistan. W ramach projektu studenci i doktoranci mogą spędzić jeden semestr studiując lub podejmując praktyki w danej uczelni partnerskiej. Pracownikom akademickim i administracyjnym dedykowane są tygodniowe wyjazdy o charakterze dydaktycznym lub szkoleniowym. Mobilności są świetną okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów, a także rozwijania współpracy międzynarodowej. Dwustronny charakter programu pozwala również na zaproszenie cenionych naukowców do przeprowadzenia wykładów, warsztatów lub szkoleń z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia.
W dalszym ciągu realizowany jest projekt Erasmus+ KA171 z krajami poza UE w ramach umowy 2022. Dotychczasowe wymiany niewątpliwie przyczyniły się do rozwoju współpracy edukacyjnej i badawczej oraz podjęcia wspólnych inicjatyw z ośrodkami akademickimi z krajów partnerskich.
Mamy nadzieję, że kolejna edycja programu Erasmus+ na lata 2023-2026 również przyniesie wiele nowych, międzynarodowych przedsięwzięć.
ostatnie zmiany 2024-01-08 09:01:25