
Podczas tego wydarzenia studenci mieli okazję uczestniczyć w interaktywnych warsztatach, które łączyły teorię z praktyką. Szczególny nacisk położono na naukę poprzez doświadczenie – pracę w grupach, ćwiczenia z komunikacji oraz szczere rozmowy o emocjach.
Jednym z najbardziej zapadających w pamięć elementów były warsztaty z komunikacji bez przemocy (NVC). Uczestnicy zyskali nowe spojrzenie na empatię, aktywne słuchanie oraz budowanie relacji – wszystko to w atmosferze wzajemnego zrozumienia i szacunku.
Wielkie emocje wzbudziła również rowerowa wycieczka do Westerbork, byłego obozu przejściowego dla Żydów. To wyjątkowe doświadczenie stało się impulsem do głębokiej refleksji i rozmów o odpowiedzialności społecznej i tragicznych skutkach dyskryminacji w czasie II wojny światowej.
Studenci poprowadzili także sesje dla nauczycieli, wprowadzając ich w grę planszową EQUNI. Gra wywołała żywe dyskusje na temat osobistych doświadczeń związanych z uprzedzeniami i dyskryminacją w środowiskach akademickich.
Tydzień zakończył się poruszającą wystawą fotograficzną z narracją. Poprzez swoje zdjęcia i opowieści studenci podzielili się ze sobą refleksjami na temat dyskryminacji. Gospodarzem wydarzenia był Uniwersytet w Groningen.
Wydarzenie było częścią projektu Erasmus+ „Implementation of effective practices for the development of students' emotional intelligence with particular emphasis on anti-discrimination activities at European universities”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Więcej informacji: https://equni.eu (https://equni.eu)

ostatnie zmiany 2025-05-09 08:11:21