Główna nawigacja
Program Erasmus+ został opracowany tak, aby wspierać kraje uczestniczące w programie w zakresie efektywnego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie.
ERASMUS+ Szkolnictwo Wyższe w ramach komponentu "Mobilność studentów i pracowników do krajów programu" oferuje:
- wyjazdy studentów na część studiów do zagranicznych uczelni partnerskich i przyjazdy studentów z tych uczelni;
- wyjazdy studentów i absolwentów na praktyki do instytucji, firm i organizacji w krajach europejskich;
- wyjazdy nauczycieli akademickich do uczelni partnerskich i przyjazdy nauczycieli z tych uczelni w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych;
- wyjazdy pracowników uczelni do uczelni partnerskich oraz do innych współpracujących instytucji, organizacji oraz przedsiębiorstw w celach szkoleniowych (doskonalenie kwalifikacji, poszerzenie wiedzy w danej dziedzinie, udział w szkoleniach, itp.).
Kraje Programu to państwa członkowskie Unii Europejskiej, Turcja, była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Serbia, kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego – Islandia, Liechtenstein, Norwegia.
W Politechnice Łódzkiej, mobilność edukacyjna realizowana jest w ramach projektów KA 103, KA 131 oraz KA 107, dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, koordynowanych przez Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej.
Informacje są dostępne także na stronie Komisji Europejskiej.