Treść


erasmus

 

 

Doświadczenia PŁ

W ramach dostępnych programów na lata 2007-2013 Politechnika Łódzka uczestniczyła w projektach międzynarodowej mobilności akademickiej Erasmus Mundus, umożliwiających wymianę studentów i pracowników pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego z Europy i krajów trzecich. Celem inicjatyw było wsparcie rozwoju społeczno-gospodarczego krajów Afryki Północnej, Ameryki Łacińskiej oraz Azji Południowo-Wschodniej, poprzez współpracę instytucji szkolnictwa wyższego w ramach kształcenia, badań naukowych i innowacji. Politechnika Łódzka pełniła w ramach tych projektów rolę partnera, aktywnie uczestnicząc w wymianie studentów i pracowników z uczelniami partnerskimi:

Zachęcamy do odwiedzenia stron projektów.

Obecnie tego typu wymiana akademicka jest realizowana w ramach programu Erasmus+ mobilność akademicka uczelni z Krajami Partnerskimi.


Aktualnie realizowane projekty

Politechnika Łódzka realizuje projekty Erasmus+ obejmujące mobilności dla studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej we współpracy z wybranymi uczelniami w Krajach Partnerskich, tj. krajach spoza Unii Europejskiej, które mogą uczestniczyć w określonych działaniach programu Erasmus+ zależnie od szczegółowych kryteriów lub warunków. Są to państwa praktycznie z całego świata, podzielone na regiony.

Więcej informacji o możliwościach wyjazdu znajdą Państwo w zakładkach „Mobilność Studentów PŁ” oraz „Mobilność Pracowników PŁ” 

Poniżej znajdą Państwo informacje o obecnie realizowanych i już zakończonych projektach oraz umowach z uczelniami w Krajach Partnerskich.

Projekty Erasmus + Akcja 1 (KA107) zakończone

Projekty Erasmus+ Akcja 1 (KA107) zakończone

Osoba do kontaktu: Agnieszka Orłowska, tel. +48 42 638 38 74

 

Zmieniono
21-11-2023 - 13:12

ECIU News

Masz pytania, znalazłeś błąd lub masz dodatkowe informacje - napisz do autora.