2020-03-27 11:22:10

Komunikat Prorektora ds. Kształcenia PŁ ws. dostępu do zajęć na odległość dla studentów zagranicznych, zarejestrowanych na studiach w PŁ w semestrze letnim roku ak. 2019/2020, 27 marca 2020 r.

1. Komunikat ten obejmuje wszystkie grupy studentów zagranicznych, zarejestrowanych na wymianę w Politechnice Łódzkiej w semestrze letnim roku ak. 2019/2020, w szczególności:

1.1. studentów zagranicznych w ramach wymiany, którzy opuścili Polskę przed 16 marca 2020 r. i dostali Confirmation of Stay i z założenia nie mają intencji wracać do Polski.

1.2. studentów zagranicznych w ramach wymiany, którzy opuścili Polskę po 16 marca 2020 r. (repatriacja), o czym poinformowali Centrum Współpracy Międzynarodowej, dostali lub nie dostali Confirmation of Stay i zamierzają powrócić do Polski.

1.3. studentów zagranicznych w ramach wymiany, którzy planują powrót do swojego kraju w najbliższym czasie, poinformowali Centrum Współpracy Międzynarodowej, ale mają intencję brać dalej udział w kursach online organizowanych przez Politechnikę Łódzką.

1.4. studentów zagranicznych w ramach wymiany, którzy planują zostać w Politechnice Łódzkiej do końca założonego okresu mobilności i kontynuować studia.

2. Każdy student z ww. grup powinien dostać możliwość udziału we wszystkich zajęciach, prowadzonych metodami kształcenia na odległość. Będzie to organizowane w następujący sposób:

2.1. Student zagraniczny wraz z uczelnią macierzystą dostanie listę przedmiotów, prowadzonych metodami kształcenia na odległość w PŁ w semestrze letnim 2019/2020.

2.2. Student zagraniczny, wymieniony w pp. 1.1., 1.2. i 1.3. oraz uczelnia macierzysta będą poinformowani, że ze względu na obecną sytuację istnieje zagrożenie, że przedmioty, zawierające część praktyczną (np. laboratoria), mogą nie być zaliczone w pełnym wymiarze. W takich przypadkach student dostanie potwierdzenie udziału i zaliczenia w PŁ tej części przedmiotu, która realizowana była metodami kształcenia na odległość, natomiast część praktyczną powinien zrealizować w uczelni macierzystej (o takiej możliwości student powinien się ubiegać w uczelni macierzystej odpowiednio wcześniej).

2.3. Za zgłoszenie uczestnictwa w przedmiocie będzie uważany mail od studenta zagranicznego, ze wskazaniem planowanych kursów, w których student zamierza wziąć udział. Za ostatni dzień zgłoszeń należy uważać 3 kwietnia br.

2.4. Lista wybranych kursów powinna się zgadzać z Learning Agreement, podpisanym przez obie uczelnie, za wyjątkiem sytuacji, kiedy przedmiot się nie otworzył. W takiej sytuacji student będzie mógł wyrazić chęć zapisania się na inny przedmiot, do którego zostanie przypisany wyłącznie po uzyskaniu zgody właściwego dziekana oraz prowadzącego ten przedmiot.

2.5. Każdy prowadzący nie później niż do dn. 8 kwietnia br. dostanie pełną listę studentów zagranicznych, o których mowa w p. 1, którym powinien umożliwić dostęp do prowadzonych zajęć. Za kontrolę wdrożenia p. 2.5. powyższego komunikatu odpowiedzialny jest prodziekan ds. studenckich właściwego wydziału.

prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik
Prorektor ds. Kształcenia PŁ