2020-04-07 04:21:28

Komunikat Prorektora ds. Kształcenia w sprawie przedłużenia ograniczenia funkcjonowania uczelni, 7 kwietnia 2020 r.

Szanowni Państwo,

Zgodnie z Zarządzeniami 21/2020 z dnia 9 marca 2020 r i 22/2020 z dnia 11 marca 2020 r oraz Komunikatami 1/2020 z dnia 11 marca 2020 r. i 2/2020 z dnia 13 marca 2020 r. JM Rektora Politechniki Łódzkiej, do dnia 14 kwietnia 2020 r. obowiązuje zawieszenie bezpośrednich zajęć dydaktycznych i ograniczenia w funkcjonowaniu uczelni.

W chwili obecnej, z mocy prawa, kompetencje do ustalenia czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni w Polsce przysługuje ministrowi właściwemu ds. szkolnictwa wyższego i nauki. Wobec przebiegu stanu epidemii w najbliższych dniach spodziewana jest decyzja o przedłużeniu aktualnie obowiązującego okresu ograniczenia funkcjonowania uczelni.

Przewiduje się, że po 14 kwietnia 2020 r. w dalszym ciągu będą obowiązywać wszystkie ograniczenia i regulacje określone w przywoływanych powyżej Zarządzeniach i Komunikatach JM Rektora Politechniki Łódzkiej, Komunikatach i Informacjach Prorektora ds. Kształcenia, Prorektora ds. Studenckich i Sztabu Antykryzysowego PŁ.

Dotyczy to w szczególności prowadzenia kształcenia z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość, obsługi spraw studenckich i doktoranckich, obsługi pomocy materialnej dla studentów i doktorantów, zakwaterowania w Domach Studenckich PŁ oraz szczegółowych regulacji odnośnie świadczenia pracy przez pracowników i zasad komunikowania się i funkcjonowania kampusu uczelni.

Wskazany powyżej zakres ograniczeń i regulacji, jak również termin ich obowiązywania uzależniony od decyzji ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego i nauki, zostanie potwierdzony odpowiednim komunikatem JM Rektora PŁ.

prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik

Prorektor ds. Kształcenia PŁ