2021-05-05 11:19:21
Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej zaprasza nauczycieli akademickich Politechniki Łódzkiej do udziału w projekcie pt. „Mistrzowie Dydaktyki”, realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, finansowanym z programu POWER.
MD_PŁ.png

Obecnie w projekcie uczestniczy już 59 nauczycieli akademickich Politechniki Łódzkiej.

Projekt ma na celu podniesienie kompetencji kadry akademickiej w zakresie stosowania tutoringu jako nowoczesnej metody dydaktycznej. Projekt polega na przeszkoleniu grupy nauczycieli akademickich w zakresie tutoringu podczas wizyt studyjnych (organizowanych hybrydowo i /lub zdalnie oraz stacjonarnie, w miarę możliwości wynikających z panującej sytuacji pandemicznej COVID-19) w wybranych uczelniach europejskich (m.in. University College London, Uniwersytet w Gandawie, Uniwersytet w Aarhus, Uniwersytet w Groningen). Następnie każdy z przeszkolonych nauczycieli przeprowadzi zajęcia z wykorzystaniem tutoringu dla min. 3 wybranych studentów (podczas 1 semestru akademickiego) w czasie ok. 6 miesięcy w zależności od daty zakończenia szkolenia.

Kandydaci muszą spełniać łącznie następujące trzy kryteria:

• być zatrudnionym na czas nieokreślony na stanowisku: asystenta, adiunkta, starszego wykładowcy, profesora nadzwyczajnego lub zwyczajnego uczelni,
  • posiadać udokumentowaną znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż C1 (certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego na danym poziomie lub zaświadczeniem wydanym przez CJ PŁ po pozytywnym zdaniu testu on-line),
  • posiadać wiedzę w zakresie metody tutoringu; dodatkowym atutem nauczyciela akademickiego jest doświadczenie w prowadzeniu kształcenia studentów metodą tutoringu.

Osoby, które chciałyby skorzystać z weryfikacji poziomu znajomości języka angielskiego przez CJ PŁ, proszę o bezpośredni kontakt ze wskazanym poniżej koordynatorem w biurze projektu.

Uprzejmie proszę o przesłanie do 12 maja br. skanu zgłoszenia do udziału w projekcie na załączonym formularzu do koordynatora, pani mgr Aliny Wujcik (Sekcja Międzynarodowych Projektów Edukacyjnych, CWM PŁ) na adres skrzynki mailowej: alina.wujcik@p.lodz.pl, tel. (42) 6383875.

Przesłane zgłoszenia wstępne będą podlegać kolejnym etapom rekrutacji, a uczestnicy zostaną zawiadomieni o wynikach naboru drogą mailową.

Z poważaniem,

dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ
Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ

Formularz zgłoszeniowy do pobrania >> 2021_Zgłoszenie_MD_PŁ.docx