2021-10-04 08:40:50
Politechnika Łódzka otrzymała kolejny grant z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zrealizujemy projekt, zakładający prowadzenie spersonalizowanych zajęć dla uzdolnionych i wyróżniających się studentów PŁ.
MD4_wmt

Politechnika Łódzka otrzymała kolejny grant z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zrealizujemy projekt, zakładający prowadzenie spersonalizowanych zajęć dla uzdolnionych i wyróżniających się studentów PŁ. Do tego celu wykorzystany zostanie model tutoringu.

Studenci biorący udział w projekcie zostaną objęci opieką tutorską aż przez trzy semestry. Ich mentorami będą doświadczeni nauczyciele, którzy rozwinęli swoje kompetencje w dotychczasowych edycjach programu „Mistrzowie dydaktyki”. Rekrutacja do spersonalizowanego tutoringu długoterminowego wystartuje z początkiem semestru zimowego roku akademickiego 2021/22.

- Celem czwartej edycji projektu jest wdrożenie do praktyki uczelnianej programu tutoringowego. Służy on podniesieniu kompetencji kadry akademickiej, co przełoży się na ukierunkowane wsparcie szczególnie uzdolnionych studentów naszej Uczelni – potwierdza kierownik projektu, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ.

Więcej informacji w Życiu Uczelni nr 157/październik 2021

www_logo_MD