Przejdź do treści
2023-12-08 10:14:16
W dniach 28 – 29 listopada, w siedzibie CWM, odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie konsorcjum projektu #edu4sdgs - Building a Comprehensive Educational Ecosystem for Sustainable Development Goals.

Partnerom przyświeca ambitny cel zwiększenia wkładu szkolnictwa wyższego w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju poprzez kultywowanie odpowiedzialności społecznej i kształtowanie postaw sprzyjających ich realizacji.

Inicjatywa skupia instytucje o zróżnicowanych profilach z 4 krajów – Politechnikę Łódzką (w roli koordynatora) i Team Coaching Rafał Nykiel z Polski, Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities z Niemiec, Ryski Uniwersytet Techniczny z Łotwy oraz partnerów z Hiszpanii – Welfare and Development Association i Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie – partnera PŁ z sieci ECIU.

W spotkaniu w Łodzi wzięło udział 12 osób reprezentujących to znakomite grono. Zespół wyraził entuzjazm i determinację do wspólnego działania, a wydarzenie ustanowiło solidne fundamenty dla jego dalszych prac. Udało się wspólnie omówić kluczowe elementy projektu, potwierdzić zakresy odpowiedzialności oraz ustalić plan działania na najbliższe miesiące. Kluczowym punktem programu był warsztat w tematyce pracy z emocjami, który ustanowił podstawy do rozwijania empatii na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Więcej informacji na temat projektu jest dostępnych na stronie CWM.

Projekt #edu4sdgs jest realizowany w ramach Partnerstw współpracy Akcji 2. Programu Erasmus+. CWM pozyskał na jego realizację 400.000 euro.

Logo programów UE

ostatnie zmiany 2023-12-11 07:26:23

Udostępnij:
projekty i programy


ECIU News