2019-11-12 11:10:00

W czwartek 7 listopada Politechnika Łódzka gościła liczną delegację z uczelni partnerskiej – Inner Mongolia University of Technology (Chiny) z wiceprezesem prof. Li Wenyi na czele. W składzie delegacji również znajdowali się dziekan Electric Power Engineering School prof. Wang Zhihe, dziekan School of Economics and Management prof. Chang Qing, dyrektor Admission and Employment Office Hao Biao oraz Du Xiaoqing z Division of International Cooperation and Exchanges. Goście spędzili na PŁ cały dzień.

Wizytę rozpoczęło spotkanie w Centrum Współpracy Międzynarodowej, gdzie gościom zaprezentowano najważniejsze informacje o naszej uczelni, sukcesy, kierunki badań naukowych oraz nowoczesne metody kształcenia w PŁ. Z kolei goście również mieli okazję przedstawić swoją uczelnię, po czym mogli osobiście zobaczyć, gdzie testowane są te nowoczesne metody kształcenia, o których mówiono na prezentacji PŁ.

Spotkanie na Wydziale Technologii Materiałowych I Wzornictwa Tekstyliów rozpoczęło się dyskusją na temat wspólnych przedsięwzięć, które mogą być podjęte przez obie uczelnie. Gości przywitała pani dziekan dr hab. inż. Katarzyna Grabowska, prof. nadzw. PŁ oraz przedstawiciele wydziału, m.in.  dr hab. inż. Marcin Barburski, koordynator programu Erasmus+ na wydziale. Podczas rozmów zostało uzgodnione opracowanie wspólnego programu studiów, dwustronna wymiana studentów i kadry oraz możliwość organizacji szkoły letniej z udziałem chińskich studentów.

Kolejnym punktem zwiedzania był Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki I Automatyki, a konkretniej Instytut Elektroenergetyki, gdzie goście spotkali się z panią dyrektor dr hab. inż. Ireną Wasiak, prof. nadzw. oraz dr inż. Tomaszem Siewierskim, wydziałowym koordynatorem Erasmus+. Zapoznanie się z laboratoriami przeplatało się z rozmowami o współpracy naukowej, co było pozytywnie podkreślone z obu stron.

Wynikiem wizyty stały konkretne plany i propozycje współpracy, które mamy nadzieje będą zrealizowane w najbliższej przyszłości.

ostatnie zmiany 2021-08-25 09:34:46

mobilność pracowników, mobilność studentów