2024-08-21 09:09:37
NAWA w partnerstwie z PAIH zaprasza polskie uczelnie oraz instytuty naukowe do udziału w programie "Międzynarodowe Wydarzenie Naukowe na Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace", którego celem jest promocja polskiej nauki na Wystawie Expo 2025.
Logo NAWA

Celem programu jest wzmocnienie międzynarodowej pozycji polskiego szkolnictwa wyższego poprzez inicjowanie współpracy, prezentacje innowacyjnych projektów i działania edukacyjne w Japonii. Wszystkie one powinny się skupiać na branżach definiowanych jako branże o największym potencjale eksportowym na rynki azjatyckie i najbardziej priorytetowe w relacjach z Japonią: medycyna, farmaceutyka, sektor kosmetyczny, sektor IT/Fintech, sektor gamingowy, sektor zielonych technologii (w tym branża wodorowa), sektor rolno-spożywczy (w tym AgriTech).

W ramach programu wnioskodawcy mogą otrzymać finansowanie projektów, które obejmują następujące działania:

• promowanie Polski w kontekście szkolnictwa wyższego i nauki;
  • promowanie oferty dydaktycznej i naukowej polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki;
  • upowszechnianie języka i kultury polskiej za granicą, którego zakres obejmuje w szczególności promocję i popularyzację języka polskiego i polskiej kultury wśród cudzoziemców za granicą.

Termin składania wniosków: 16 września 2024, do godz. 15:00.

Warunkiem koniecznym do złożenia wniosku jest, aby Wnioskodawca posiadał potwierdzone doświadczenie we współpracy naukowej lub na poziomie szkolnictwa wyższego z podmiotami z Japonii.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie NAWA.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku prosimy o kontakt z Sekcją Międzynarodowych Projektów Edukacyjnych (justyna.kopanska@p.lodz.pl; malgorzata.jarczynska@p.lodz.pl) do dnia 26 sierpnia. Możliwe jest złożenie maksymalnie jednego wniosku przez PŁ w ramach Naboru.

ostatnie zmiany 2024-08-22 07:39:12

projekty i programy