2020-02-24 01:13:41

29-30 stycznia br. w Krakowie odbyła się konferencja "Good Practice Days" zorganizowana przez Uniwersytet w Ghent w Belgii i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Wydarzenie stanowiło podsumowanie szkolenia z cyklu Mistrzowie Dydaktyki odbywającego się wiosną ubiegłego roku w Ghent University. Na spotkaniu obecni byli także "Mistrzowie dydaktyki" z Politechniki Łódzkiej: dr inż. Gertruda Gwóźdź-Łukawska, dr Monika Potyrała i dr inż. Paweł Żak.

„Pierwszym punktem programu było przedstawienie przez uczestników swoich innowacyjnych projektów edukacyjnych. Była to niezwykle interesująca część konferencji. Mistrzowie opowiadali w jaki sposób zaadoptowali metody i narzędzia prezentowane na szkoleniu do swojej pracy dydaktycznej. Dla wszystkich obecnych było to źródłem inspiracji nie do przecenienia” – mówi dr Monika Potyrała uczestnik grupy z naszej uczelni, realizującej mobilność zagraniczną w UG w Belgii w ramach pierwszej edycji projektu „Mistrzowie dydaktyki”.

Kolejne dydaktyczne atrakcje konferencji to „Speed date” (okazja do porozmawiania w cztery oczy o innowatorskich pomysłach), TDTs – Teacher Design Teams (projektowa praca dydaktyczna w interdyscyplinarnych zespołach) i warsztaty „Differentiation” (dotyczące zróżnicowanych ograniczeń/umiejętności, a co za tym idzie również potrzeb studentów).

We wrześniu 2020 planowana jest konferencja podsumowująca dla kolejnych "Mistrzów dydaktyki" PŁ, którzy skorzystali ze szkolenia zorganizowanego w ramach projektu podczas wizyt studyjnych w Ghent University w październiku 2019 i marcu 2020.

mistrzowie dydaktyki logo

ostatnie zmiany 2020-03-04 01:49:54

mobilność pracowników, projekty i programy

Alina Wujcik