2020-02-17 11:37:33
Mistrzowie dydaktyki PŁ

„Mistrzowie dydaktyki” PŁ, którzy zostali zakwalifikowani do kolejnej edycji projektu, wezmą udział w międzynarodowych szkoleniach realizowanych podczas wizyt studyjnych w renomowanych uczelniach z pierwszej setki rankingu szanghajskiego tj.: w Ghent University (Belgia), University of Groningen (Holandia), University College London (Wielka Brytania), Aarhus University (Dania) oraz University of Oslo (Norwegia). Dzięki podpisaniu kolejnej umowy między PŁ a MNiSW o dofinansowanie udziału grupy nauczycieli akademickich PŁ w projekcie Mistrzowie Dydaktyki, uzyskaliśmy możliwość przeprowadzenia większej liczby zajęć dla zrekrutowanych studentów PŁ. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra „mistrzów dydaktyki” Politechniki Łódzkiej z wykorzystaniem metody tutoringu.

Pierwsza edycja „Mistrzów Dydaktyki” rozpoczęła się w lutym 2019 roku. Od października 2019 roku, w ramach etapu wdrożeniowego, odbywają się zajęcia prowadzone przez kadrę akademicką PŁ, która ukończyła zagraniczne i krajowe szkolenia zorganizowane przez MNiSW w ramach omawianego projektu. Studenci PŁ zgłaszają się do wybranych wykładowców - tutorów na zajęcia indywidualne lub spotkania grupowe w małych zespołach. Lista „Masters od Didactics” naszej uczelni w roku 2020 wzbogaca się sukcesywnie o kolejnych nauczycieli, którzy aktywnie włączają się w projekt realizowany  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój w ramach działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazdy nauczycieli PŁ na szkolenia w ramach II edycji projektu rozpoczęły się w semestrze zimowym. 30 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie z kolejną grupą „Mistrzów dydaktyki” PŁ zaangażowanych w drugą edycję projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  realizowanego z udziałem naszej uczelni. Rolę koordynatora projektu w PŁ pełni Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej.

logo_projekt Mistrzowie dydaktyki

ostatnie zmiany 2020-03-04 01:49:33

mobilność pracowników, projekty i programy

Alina Wujcik