2019-12-17 11:55:15

"Observation week " z udziałem trenerów z renomowanej uczelni University College London oraz nauczycieli akademickich PŁ zaangażowanych we współpracę w projekcie „Mistrzowie dydaktyki” zostało zorganizowane w naszej uczelni przez MNiSW z udziałem CWM w dniach 6 - 7 listopada 2019. Gośćmi PŁ byli Eksperci z UCL - Clare Bentall i Harriet Harper oraz Aneta Radaczyńska -  Ekspert z MNiSW. Motywem wiodącym wydarzenia były innowacyjne metody pracy realizowane w szkolnictwie wyższym, ze szczególnym uwzględnieniem metody tutoringu. Podczas wizyty odbyły się obserwacje zajęć ze studentami, spotkania i prezentacje oraz  konferencja inauguracyjna nowego projektu PŁ Erasmus+ pod nazwą „Transdisciplinary Methodology for Integrated Design in Higher Education” HIGH5. Zrealizowano spotkanie uczestników pierwszej edycji projektu MD, którzy odbyli szkolenie podczas wizyty studyjnej w Londynie oraz naszych gości z dyrektor CWM dr inż. Dorotą Piotrowską, prof. PŁ podczas videokonferencji on-line, która była okazją do rozmowy na temat dalszej współpracy oraz wymiany poglądów na temat wprowadzanego w naszej uczelni modelu edukacji odwróconej - „flipped education”. Podczas „Observation week” Eksperci z Wielkiej Brytanii mieli możliwość udziału w zajęciach ze studentami prowadzonych przez Mistrzów dydaktyki PŁ. Wszystkie inicjatywy, w których wzięli udział zaproszeni goście miały na celu prezentację potencjału akademickiego Politechniki Łódzkiej oraz wymianę doświadczeń na polu implementowania nowoczesnych form pracy dydaktycznej ze studentami. Wydarzenie "Observation week" było okazją do zaprezentowania ciekawej infrastruktury naszej Uczelni z udziałem Mistrzów dydaktyki PŁ: Jacek Kabziński, Dorota Kamińska, Anetta Kępczyńska-Walczak, Monika Kosmala, Monika Malinowska – Olszowy, Iwona Wróblewska, Katarzyna Zimna, którzy w ramach projektu "Mistrzowie dydaktyki" uczestniczyli w wizycie studyjnej w UCL w Londynie w maju br.

md

ostatnie zmiany 2020-03-04 01:51:19

mobilność pracowników, projekty i programy

Alina Wujcik