2023-10-27 02:22:55
Opublikowano wyniki rankingów dziedzinowych THE World University Rankings 2024. W tegorocznej edycji, Politechnika Łódzka, podobnie jak w ubiegłym roku, została sklasyfikowana w pięciu obszarach.
PŁ w THE World University Rankings by subject

PŁ najlepiej wypadła w kategorii Life Sciences, awansując do przedziału 601-800. Oprócz niej w tym obszarze sklasyfikowano jeszcze 16 polskich uczelni, a w sumie w tabeli uwzględniono 1059 uczelni z całego świata. W pozostałych czterech kategoriach (Engineering & Technology, Physical Sciences, Computer Sciences oraz Business and Economics) PŁ utrzymała pozycję sprzed roku.

W światowych rankingach THE World University Rankings by subject 2024 stosuje się te same wskaźniki, które obowiązują w ogólnym rankingu instytucjonalnym. Najnowsza metodyka WUR 3.0, uwzględnia 18 wskaźników zgrupowanych w pięciu obszarach - kształcenie (teaching),  środowisko badawcze (research environment), jakość badań prowadzonych w uczelni (research quality), współpraca z przemysłem (industry), internacjonalizacja (international outlook).

ostatnie zmiany 2023-10-27 02:35:04

rankingi i akredytacje