2023-09-28 01:36:25
Opublikowano wyniki najnowszej edycji rankingu Times Higher Education World University Rankings. Politechnika Łódzka, w porównaniu z ubiegłym rokiem, awansowała do przedziału 1201-1500, zajmując 15. pozycję w Polsce.
THE World University Rankings 2024

W tym roku w rankingu uwzględniono 1904 uczelnie, w porównaniu do poprzedniej edycji przybyło 105 nowych uczestników.  Na szczycie rankingu, już po raz ósmy, znalazł się University of Oxford z Wielkiej Brytanii, kolejne miejsca należą do uczelni amerykańskich: Stanford University oraz Massachusetts Institute of Technology.

W zestawieniu uwzględniono 37 uczelni z Polski (32 w poprzedniej edycji), najlepiej wypadły: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, które uplasował się  w przedziale 601-800.

Tegoroczne zestawienie rankingu Times Higher Education WUR opiera się na nowej metodyce WUR 3.0 – wzrosła liczba wskaźników uwzględnionych przez autorów zestawienia i zmieniły się przypisane im wagi. Kryteria oceny zostały zgrupowane w pięciu obszarach - kształcenie (teaching),  środowisko badawcze (research environment), jakość prowadzonych w uczelni badań (research quality), współpraca z przemysłem (industry), internacjonalizacja (international outlook).

ostatnie zmiany 2023-09-28 01:38:07

rankingi i akredytacje