2023-07-24 10:01:15
Projekt złożony przez CWM, #edu4sdgs - Building a Comprehensive Educational Ecosystem for SDGs, znalazł się w pierwszej dziesiątce wniosków, które uzyskały finansowanie w ramach AKCJI 2, Partnerstwa współpracy w sektorze Szkolnictwo wyższe.

Głównym celem projektu jest zwiększenie wkładu szkolnictwa wyższego w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) poprzez podnoszenie odpowiedzialności społecznej i kształtowanie agentów zmian (agents of change). Międzysektorowe konsorcjum wspólnie stworzy internetową przestrzeń edukacyjną - SDGs University Knowledge Hub - ze ścieżkami edukacyjnymi prowadzącymi różne grupy użytkowników w kierunku rozwoju ich umiejętności i uzyskania cyfrowej odznaki oraz grę planszową wspierającą zrozumienie Celów Zrównoważonego Rozwoju poprzez rozwijanie inteligencji emocjonalnej (EQ). W ramach projektu odbędą się także szkolenia, szkoła letnia i webinaria.

Konsorcjum wykorzysta w realizacji zaplanowanych w projekcie działań mechanizm przyznawania mikropoświadczeń, zapewniając w ten sposób większą dostępność i elastyczność oferty edukacyjnej związanej z Celami Zrównoważonego Rozwoju. Projekt ma na celu zainspirowanie różnych grup docelowych - studentów, osób uczących się przez całe życie, a także dostawców usług edukacyjnych i szkoleniowych, nauczycieli i trenerów - do odgrywania aktywnej roli w swoich społecznościach i stania się prawdziwymi agentami zmian w zakresie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Z ramienia PŁ prace konsorcjum koordynuje Dyrektor CWM – dr inż. Dorota Piotrowska, profesor uczelni. Partnerami w projekcie są Universitat Autònoma de Barcelona (Hiszpania), Welfare and Development Association (Hiszpania), ACEEU (Niemcy), Riga Technical University (Łotwa), Team Coaching (Polska). Budżet projektu wynosi 400 000 euro. Jego realizacja rozpocznie się jesienią br.

logo erasmus PL

ostatnie zmiany 2023-07-24 11:20:36