2022-11-21 08:15:25
Podczas listopadowych obchodów 30-lecia istnienia Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE odbyła się promocja nowo powstającego Welcome Point w PŁ - punktu obsługi zagranicznych studentów, kadry i gości.

12 listopada 2022 roku, podczas zorganizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów IFE Politechniki Łódzkiej obchodów 30-lecia istnienia IFE, zaprezentowano projekt pt. „Organizacja Welcome Point dedykowanego obsłudze zagranicznych studentów i kadry w Politechnice Łódzkiej” w ramach programu „Welcome to Poland 2021”, który realizowany jest przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ w okresie od maja 2022 do kwietnia 2023.

Wydarzenie było doskonałą okazją do spotkania się w gronie ponad 150 osób - kolegów i koleżanek, absolwentów IFE oraz kadry PŁ, nawiązywania nowych relacji a także wymiany wiedzy, umiejętności i doświadczeń.

Podczas części oficjalnej o projekcie Welcome Point opowiedziała dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ - dyrektor CWM PŁ.

Celem projektu jest zwiększenie zdolności instytucjonalnej Politechniki Łódzkiej w obszarze internacjonalizacji poprzez utworzenie „Welcome Point”, czyli punktu obsługi zagranicznych studentów, kadry i gości oraz podniesienie kompetencji pracowników CWM w tym zakresie.

Realizacja zadań w ramach projektu zwiększy wzrost zaangażowania działalności Politechniki Łódzkiej za granicą, a punkt obsługi „Welcome Point” będzie niezbędnym wsparciem w procesie przyjmowania zagranicznych gości i zwiększy zarówno efektywność, jak i jakość działań związanych z internacjonalizacją. Dodatkowo podniesie atrakcyjność PŁ, jako miejsca nauki i pracy dla obcokrajowców.

Program wdrażany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy - Welcome to Poland” (Działanie: 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego), określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN14/18.

Kwota dofinansowania projektu z UE wynosi 225 896,00 złotych.

Autor: Paulina Danieluk

ostatnie zmiany 2022-11-23 09:19:19

inne, mobilność pracowników, mobilność studentów, projekty i programy

Małgorzata Spodenkiewicz