2023-04-07 10:32:56
W dniach 3-4 kwietnia, w siedzibie CWM, odbyło się pierwsze spotkanie „w realu” zespołu projektu EQUNI.

Do Łodzi przyjechali reprezentanci wszystkich partnerów projektu „Implementation of effective practices for the development of students' emotional intelligence with particular emphasis on anti-discrimination activities at European universities” - Uniwersytetu w Algarve (Portugalia), Uniwersytetu w Groningen (Holandia), SumFuo (Francja) i Team Coaching (Polska). Z ramienia PŁ prace konsorcjum koordynuje Dyrektor CWM – dr inż. Dorota Piotrowska, profesor uczelni.

Uczestnicy omawiali założenia projektu, planowali działania przewidziane do realizacji w najbliższym czasie i ustalali zasady współpracy. Spotkanie było doskonałą okazją do wzajemnego poznania się i integracji zespołu, który dotychczas komunikował się wyłącznie online.

Celem głównym projektu jest poprawa inteligencji emocjonalnej studentów w celu zwalczania dyskryminacji i zapewnienia równości na europejskich uniwersytetach.

Konsorcjum wspólnie wypracuje grę EQUNI i aplikację mobilną, procedurę i narzędzia online do przyznawania mikropoświadczeń oraz przewodnik dla uczelni we wdrażaniu dobrych praktyk.

EQUNI jest skierowany do studentów, nauczycieli akademickich, trenerów, mentorów, psychologów i doradców, władz uczelni i kadry kierowniczej odpowiedzialnej za opracowanie i wdrażanie polityki antydyskryminacyjnej.

W ramach projektu odbędzie się cykl szkoleń, warsztatów i szkół letnich dla grup docelowych.

Projekt jest współfinansowany z programu Erasmus+ w ramach Akcji 2.

CWM pozyskało na jego realizację dofinansowanie w wysokości 400.000 EUR.

Podstawowe informacje na temat EQUNI znajdą Państwo na Platformie rezultatów Programu Erasmus+.

Dofinansowane przez UE

ostatnie zmiany 2023-04-07 12:03:45