2024-06-04 03:46:34
Wizyta w ramach projektu Active D2 - Active Double Degree, Wdrożenie modelu studiów wspólnych opartego na aktywnych metodach kształcenia i uczenia się, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej

W maju br. przedstawiciele Politechniki Łódzkiej mieli okazję spędzić 3 dni w prestiżowej uczelni technicznej w Lyonie. W ramach projektu Active D2 - Active Double Degree, Wdrożenie modelu studiów wspólnych opartego na aktywnych metodach kształcenia i uczenia się, finansowanego przez  Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, zrealizowali wizytę, w trakcie której wzięli udział w szkoleniach oraz przeprowadzili negocjacje umowy o podwójnym dyplomie między obiema uczelniami. Politechnika Łódzka jest strategicznym partnerem ECAM LaSalle o wieloletniej współpracy zapoczątkowanej ponad 20 lat temu. Wizyta ta jest częścią projektu i jest następstwem wizyty Dyrektora ds. Współpracy Międzynarodowej ECAM LaSalle i dwóch nauczycieli w Łodzi w ubiegłym miesiącu.

Celem wizyty był udział wykładowców w szkoleniach, networking przedstawicieli dydaktycznych i naukowców, jak również pogłębienie i rozpoznanie nowych możliwości współpracy oraz zapoznanie się z francuskim systemem nauczania, który kładzie nacisk na kształcenie poprzez praktyczne zdobywanie umiejętności przy jednoczesnym uzupełnianiu wiedzy teoretycznej.

Reprezentanci PŁ spotkali się z kierownikami Ośrodków Badawczo-Dydaktycznych, aby omówić nowe możliwości wspólnych programów dydaktycznych i badawczych. W towarzystwie nauczycieli z ECAM LaSalle wzięli także udział w dwóch warsztatach: pierwszym na wydziale produkcyjnym Instytutu Transformacji Klimatu oraz drugim o wpływie neuronauki i nauk kognitywnych prowadzonych przez firmę VERY UP. Przedstawiciele PŁ docenili podejście edukacyjne ECAM LaSalle, skupione na praktycznym zastosowaniu oferty programowej ECAM.

„Była to okazja, aby osobiście odkryć oryginalną francuską koncepcję wyższej uczelni inżynierskiej, prawdziwie zorientowanej na praktykę” – podsumowuje dr inż.Krzysztof Tomalczyk.

„Wizyta w ECAM LaSalle była dla mnie cenną wymianą doświadczeń oraz możliwością poznania francuskiej społeczności akademickiej, jej filozofii i metod nauczania. Jestem pod wrażeniem zasobów udostępnionych studentom nie tylko na potrzeby nauczania, ale także szeroko pojętego studiowania” – mówi dr inż.Paweł Just.

L'Université Polytechnique de Lodz en visite à ECAM LaSalle

ostatnie zmiany 2024-06-04 04:22:36

inne, mobilność pracowników, projekty i programy

Mariola Józefowicz