2024-03-18 08:45:10
16 marca 2024 roku o godzinie 11:00 odbyło się wyjątkowe Międzynarodowe Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Welcome Point PŁ oraz ESN EYE dla naszych zagranicznych studentów i kadry.

To wydarzenie, było prawdziwym świętem różnorodności kultur i tradycji. Każdy uczestnik przygotował danie reprezentujące swój ojczysty kraje lub region. Od polskich jajek faszerowanych po koreańskie kulki ryżowe, stoisko z potrawami było prawdziwym festiwalem smaków! Oto krótka relacja z tego wyjątkowego dnia:

Warsztaty Dekorowania Jajek: Uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami malowania jajek, tworząc kolorowe arcydzieła!

Poszukiwanie Jajek: Cały kampus tętnił ekscytacją, gdy wszyscy brali udział w poszukiwaniu ukrytych jajek.

Wyścig z Jajkiem na Łyżce: Wyobraźcie sobie uczestników biegnących z jajkiem na łyżce, z zamkniętymi oczami! To była prawdziwa komedia.

Quiz Wielkanocny (Kahoot): Sprawdzaliśmy wiedzę na temat tradycji wielkanocnych i folkloru. Kto by pomyślał, że zające i pisanki mogą być tak fascynujące?

Cel? Stworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery, nawiązywanie przyjaźni i poznawanie bogactwa kulturowego każdego z nas.

Pamiętajmy, że to nie tylko o Świetach Wielkanocnych, ale przede wszystkim o relacjach, które budujemy!

Autor tekstu: Paulina Danieluk

ostatnie zmiany 2024-03-18 08:47:21

Exchange Students, inne, mobilność pracowników, mobilność studentów

Małgorzata Spodenkiewicz