2023-11-08 01:40:43
Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ zaprasza studentów i pracowników do udziału w tegorocznej edycji Mobility Week, który potrwa od 20 do 24 listopada.

W tym roku tydzień mobilności powraca w sezonie jesiennym, a w programie przewidziano wiele atrakcji dla całej społeczności akademickiej.

Na studentów czekają, między innymi, spotkania na wydziałach, konkursy czy śniadania przygotowane przez zagranicznych studentów. 21 listopada (wtorek) w godzinach 16:00-18:00, w budynku CWM odbędzie się również Erasmus Café – wydarzenie integrujące studentów, którzy brali już udział w programie Erasmus+ oraz tych, którzy dopiero zastanawiają się nad uczestnictwem w mobilności zagranicznej. Wszystko to w swobodnej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

Dzień później, również w budynku CWM (godz. 9:00-15:00), zainteresowani międzynarodowym wolontariatem będą mogli odwiedzić stoisko informacyjne Europejskiego Korpusu Solidarności – programu dla młodych ludzi chcących wziąć udział w działaniach solidarnościowych z różnych obszarów – od pomocy pokrzywdzonym, przez działania na rzecz zdrowia i środowiska, aż do pomocy humanitarnej w całej UE i poza nią.

Gorąco zachęcamy także do odwiedzenia mobilnej kawiarenki – coffee truck ParkCafe, która przez cały tydzień stacjonować będzie w różnych miejscach na terenie kampusów A i B.

To właśnie tu można będzie uzyskać szczegółowe informacje na temat wyjazdów zagranicznych oferowanych w ramach programu Erasmus+, jak również na temat możliwości oferowanych przez European Consortium of Innovative Universities ECIU, do którego należy Politechnika Łódzka.  Do spotkania przy coffee trucku zapraszamy nie tylko studentów, ale również pracowników uczelni.

Kadrę akademicką PŁ zachęcamy również do udziału w uroczystym spotkaniu podsumowującym wyjazdy zagraniczne studentów i kadry PŁ w ramach programu Erasmus+ oraz Programu Edukacja w latach akademickich 2021/2022 i 2022/2023, które odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godz. 14:00 w auli IFE (budynek CWM PŁ). W trakcie wydarzenia zaplanowano wręczenie nagród Liderów Mobilności i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla pracowników „Mobilności Lwa Leona”. Poczęstunek przewidziany po zakończeniu części oficjalnej będzie doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniami z wyjazdu.

Szczegóły dotyczące programu Mobility Week zostaną przekazane komunikatem mailowym. Informacji szukać można również na fanpage’u Erasmus Politechnika Łódzka na Facebooku.

ostatnie zmiany 2023-11-08 01:44:18

Exchange Students, mobilność pracowników, mobilność studentów, projekty i programy

Małgorzata Spodenkiewicz