2024-01-08 08:55:10
Centrum Współpracy Międzynarodowej uzyskało wsparcie finansowe na realizację projektu Erasmus+KA171 z krajami trzecimi niestowarzyszonymi z programem. Projekt będzie realizowany do lipca 2026 roku.

Dzięki przyznanym funduszom w wysokości ponad 232 tys. euro możliwa będzie realizacja  dwustronnych mobilności z uczelniami partnerskimi w 18 krajach. W projekcie znalazły się uczelnie z takich państw, jak: Albania, Bangladesz, Brazylia, Butan, Czarnogóra, Gruzja, Honduras, Indie, Iran, Izrael, Kanada, Kazachstan, Kosowo, Singapur, Salwador, RPA, Ukraina oraz Uzbekistan. W ramach projektu studenci i doktoranci mogą spędzić jeden semestr studiując lub podejmując praktyki w danej uczelni partnerskiej. Pracownikom akademickim i administracyjnym dedykowane są tygodniowe wyjazdy o charakterze dydaktycznym lub szkoleniowym. Mobilności są świetną okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów, a także rozwijania współpracy międzynarodowej. Dwustronny charakter programu pozwala również na zaproszenie cenionych naukowców do przeprowadzenia wykładów, warsztatów lub szkoleń z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia.

W dalszym ciągu realizowany jest projekt Erasmus+ KA171 z krajami poza UE w ramach umowy 2022. Dotychczasowe wymiany niewątpliwie przyczyniły się do rozwoju współpracy edukacyjnej i badawczej oraz podjęcia wspólnych inicjatyw z ośrodkami akademickimi z krajów partnerskich.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja programu Erasmus+ na lata 2023-2026 również przyniesie wiele nowych, międzynarodowych przedsięwzięć.

ostatnie zmiany 2024-01-08 09:01:25

mobilność pracowników, mobilność studentów, projekty i programy

Agnieszka Orłowska